Jediné české litinové radiátory


Moderní ekologické trendy ve vytápění jsou komplikací pro velkou část firem a produktů. Ve světě radiátorů tomu není jinak a o tom se přesvědčila také jednička v prodeji litinových radiátorů, firma Viadrus, která byla nucena ukončit výrobu litinových kotlů a populárních radiátorů. Radiátory Laurens se tak stali jediným českým výrobcem litinových radiátorů. 

Radiátory Laurens jsou vyráběny malosériově a převážně ručně, díky čemuž si drží velmi vysoký standard s důrazem na kvalitu zpracování každého detailu a také na dokonalé provedení povrchových úprav. Litinové radiátory Viadrus, které byli velmi oblíbené však tyto kvality splňovat nemohli už z vlastní podstyty. V objemu cca 300 tisíc radiátorů, které Viadrus za rok vyrobil, nebylo možné každý jeden kus dokonale opracovat nebo ručně nalakovat.

V Laurens se specializujeme přesně na to, co velké firmy nemohou při tak velkých objemech splnit, což si sebou nese také vyšší pořizovací náklady. Je však nutné si uvědomit, že neporovnáváme dva stejné produkty. Litinové radiátory Viadrus bychom mohli přirovnat k osobním automobilům vyráběných v Mladé Boleslavi, radiátory Laurens pak k automobilům vyrobených na zakázku s možností volby barvy, výbavy, příslušenství a s maximálním servisem. 

Dalšími variantami jsou litinové radiátory z různých e-shopů a od prodejců, které prodávají "anglické" radiátory. Pohybujeme se v tomto odvětví od roku 1993 a věřte, že svou konkurenci známe dokonale. Tyto "anglické" litinové radiátory jsou z Anglie pouze distribuovány do zbytku Evropy, jedná se spíše o překladiště radiátorů vyrobených v Číně. Asi by to nebyl nijak zásadní problém, že se jedná o čínský výrobek. Kvalitativně se však nejedná o zboží vhodné ke koupi. Nízká pořizovací cena může být lákadlem, po několika letech se však může jednat o noční můru. Nejednou jsme tyto radiátory opravovali nebo měnili za modely radiátorů Laurens. Pro představu, jak může vypadat tento radiátor po pěti letech provozu přidáváme několik fotografií. Připomínáme, že se jednalo o pět let, což je zlomek životnosti litinových radiátorů. Pokud by zákazník řešil radiátory Laurens na začátku celé realizace, pak nemuselo dojít k navýšení nákladů za demontáž, úpravu rozvodů, novou podlahu a stavební úpravy. Radiátory Laurens by v tomto případě byli nejlevnějším řešením. Ne vždy je dobré porovnávat výši prvotní investice.

Litinový radiátor fleurielle
Specializujeme se pouze na radiátory, a proto dokážeme maximálně poradit a pomoci při jejích výběru. Díky vlastním radiátorovým studiím si také každý model radiátorů Laurens můžete osobně přijít prohlédnout a u šálku dobré kávy projdeme každý detail vašeho vytápění tak, aby radiátory nejen dokonale vypadali, ale především skvěle fungovali. Víme, že řešení radiátorů není jen o modelu a vzhledu, ale je kolem toho spousta otázek a věcí, které je nutné projít. Jsme přesvědčeni o tom, že ruční práce, dokonalý servis jako zaměření, vzorkování, péče o zákazníka, pozáruční servis nebo zajištění služeb architekta či projektanta jsou pro značku Laurens tím, díky čemuž jsou naše produkty oblíbené.

Fotogalerie 

https://www.flickr.com/photos/radiators/

Informace o ukončení výroby litinových radiátorů a kotlů Viadrus

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/bohuminsky-viadrus-ukonci-vyrobu-kotlu-o-praci-prijde-250-lidi-1374923

 


Oblíbené příspěvky

Hlavní příčiny nepříjemných zvuků, které mohou při topení vydávat radiátory

Jaký je rozdíl mezi jednotrubkovým a dvoutrubkovým systémem?

Jak spočítat výkon radiátorů?

Typy připojení radiátorů: Nejběžnější způsoby připojení otopných těles (radiátorů)

Co znamená vstupní a výstupní teplota otopné soustavy u radiátoru?